nd
۱۷
تیر

تکنیک دیوار شاخص ( Accent Wall ) در طراحی دکوراسیون/ اکسنت وال چیست؟ / کاربرد پنل سه بعدی والوکس در دیوار شاخص

دوست دارید با یک تغییر کوچک، فضای منزل یا محل کار خود را متحول کنید؟ در دنیای طراحی دکوراسیون، تکنیک‌ها و روش‌های زیادی وجود دارند که بعضا نیاز به صرف هزینه‌های سنگینی هم دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون آشنا کنیم؛ یک تکنیک ساده و بسیار کاربردی و موثر با پنل سه بعدی که با کمک آن می‌توانید تغییر بزرگی در دکوراسیون منزل و محل کار خود ایجاد کنید.

دیوارپوش والوکس مدل تونیک

تکنیک دیوار شاخص یا اَکسِنت وال (accent wall) سبکی در طراحی دکوراسیون است که در آن به جای رنگ ‌آمیزی چهار دیوار یک اتاق به یک رنگ واحد، یک دیوار یا بخش‌هایی خاص مثل فرورفتگی‌ها، طاقچه‌ها، حاشیه شومینه و قوس‌های دیوار را با رنگی متفاوت یا بافت و حجمی خاص متمایز می‌کنیم. تاکید بر روی یک رنگ خاص یا یک بافت خاص و بر روی بخشی از فضا، آن هم به میزان کم و محدود جلوه خاصی به فضای اتاق می‌بخشد. علاوه بر رنگ‌آمیزی، این تاکید بر روی یک دیوار می‌تواند به وسیله هر چیز دیگری نیز باشد.

سادگی، انعطاف‌پذیری، زیبایی و هزینه کم این تکنیک باعث محبوبیت روزافزون آن شده است. در اجرای تکنیک اکسنت وال هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ و محصول دکوتیو وجود ندارد. می‌توانید این تکنیک را بر روی سطوح و با مواد مختلف مثل آجر، سنگ، کاغذ دیواری ، پنل سه بعدی و غیره پیاده کنید. زیبا کردن یک دیوار کوچک به قدری ساده است که خود شما نیز می‌توانید در حداقل زمان ممکن آن را به انجام برسانید. این روش را می‌توانید برای هر اتاقی یا فضایی اجرا کنید، فقط کافی است چند باید و نباید ساده را در نظر داشته باشید

این دیوار میتواند یک دیوار کامل و یا یک ستون باشد .دیوار بالای شومینه ، قسمتی از سرویس بهداشتی ، راهروی ورودی منزل و حتی دیوار پشت تخت خواب از مکان های خوب برای اجرایی کردن این طرح می باشند .در تصویر زیر از متریال پنل سه بعدی ( دیوارپوش سه بعدی ) والوک طرح خزان برای دیزاین پشت تخت استفاده شده است  .این متریال در طرح ها و رنگ دلخواه شما قابل سفارش می باشد .

accentwall

بایدها و نبایدها

در استفاده از رنگ های قوی و به اصطلاح «جیغ» نباید خجالت بکشید

اصل اولیه این روش همنشینی درست دو یا حتی چند رنگ کنار یکدیگر است. پس مادامی که بتوانید همنشینی درست را ایجاد کنید، هر رنگی که دوست دارید و باعث شادی و رضایت شما می‌شود استفاده کنید.

اکسنت وال دیوار پوش سه بعدی

راز دیوار شاخص این است که شما مساحتی را با بیشترین میزان انعطاف‌پذیری در اختیار دارید که می‌توانید آن را متفاوت از سایر دیوارهای اتاق، به شکلی که دوست دارید طراحی کنید. تنها قانون Accent Wall این است که بر روی یک دیوار تاکید بیشتر و متفاوتی می‌شود. به همین سادگی!

حتی اگر می‌خواهید از رنگ‌های خنثی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید، باز هم باید به فکر یک اکسنت وال باشید. رنگ‌های خنثی و همچنین رنگ‌های روشن برای اکسنت وال جلوه جالبی ایجاد می‌کنند. شاید اول تصور کنید که رنگ قرمز روشن یا آبی روشن برای دیوار شاخص رنگ خوبی باشد، با این حال، برای همنشینی با رنگ‌های خنثی مثل سفید و کرم، یک دیوار به رنگ قهوه ای تیره می‌تواند به همان اندازه چشمگیر و زیبا باشد.

اکسنت وال دیوارپوش والوکس

دیوارپوش سه بعدی والوکس مدل پارالاین با رنگ خنثی و تیره همراه با آینه کاری

باید رنگ سایر دیوارها را نیز موردتوجه قرار دهید

معمولا دیوار شاخص در مجاورت دیوارهایی که رنگ روشن یا فام میانه دارند جلوه بهتری دارد. در اتاقی که تمام دیوارها سفید هستند، اجرای اکسنت وال نمای زیبایی پیدا می‌کند اما نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. تضاد رنگ روشن یک دیوار در مقابل دیوارهای سفید مجاور می‌تواند ظاهری مدرن و امروزی و حتی خشن و زمخت ایجاد کند. برای اجرای رنگ‌های تند و پررنگ روی یک دیوار، باید با استفاده از رنگ‌های خنثی روی دیوارهای مجاور تعادل ایجاد کنید. این رنگ خنثی می‌تواند خاکستری، بژ، کرم و یا هر رنگ دیگری باشد که با رنگ اکسنت وال شما مطابقت و همنشینی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید یک دیوار از اتاقی را که دیوارهای سفید دارد متفاوت رنگ بزنید، با استفاده از رنگ‌هایی با فام میانه، میزان تضاد رنگ‌ها را کم کنید و بین این تفاوت ارتباط ایجاد کنید.

wallux 3d panel
پنل سه بعدی دیوارپوش گچی والوکس

وقتی می خواهید دیوار اکسنت خود را دیزاین کنید، نترسید و خلاقیت به خرج دهید.  شما برای دیزاین این دیوار  شاخص صرفا محدود به یک پوشش یکنواخت و ساده رنگی نخواهید بود. حتی می توانید یک دیوار با گل دان طبیعی زیاد و یا قاب عکس های متنوع پوشش دهید .حتی گاهی اوقات نصب یک کتابخانه زیبا می توانید به نقطه کانونی توجه تبدیل شود .برای سفارش و اطلاع از قیمت دیوارپوش سه بعدی والوکس به وبسایت والوکس پنل مراجعه نمایید . 09126233455 – 02128426011 تلقن تماس با شرکت والوکس

اینستاگرام والوکس

در این مطلب با تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون آشنا شدیم. تغییر و ایجاد تمایز یک دیوار یا بخشی از دیوار می‌تواند با هزینه‌ای مناسب انجام شود، در عوض تفاوتی بسیار بزرگ ایجاد می‌کند.